Imodium

8. ledna 2008 v 17:13 | verča |  Imodium
V čekárně úplně první autobusové zastávky ve východočeském městečku Broumov směrem od vnitrozemí je černou barvou nastříkáno IMODIUM. Fanoušci tak už před pěti lety vzdali hold skupině, které vdechli život žáci tamní základní školy a která v těchto dnech, když už všichni tři dokončili školu střední, chystají další desku a singl. Na tom, že budou IMODIUM, se domluvili na samotném konci roku 1999, na Silvestra. To jim bylo pouhých 14 let!! Do kronik ale coby rok zrození vpisují ten následující, kdy si jich domácí diváci všimli na prestižním festivalu Broumovská kytara. Hráli ve čtyřech, neměli baskytaru, a kytaru, zpěv a bicí nakopávala různá chrastítka a bubínky. "Začali jsme totálně na Nirvaně, kterou jsme obdivovali a milovali. Později jsme objevovali další vlivy: Silverchair, Incubus, Foo Fighters a podobně. Pořád to vycházelo z grunge, ale bylo to modernější, novější," sumarizuje postupující hudební krůčky Thom. Bylo třeba začít na sobě pracovat. Trvalo to rok a na zatím ještě stále pouze regionálních scénách se objevila skupina, ze které sršela energie, měla dobré posluchačské zázemí a chuť rozčeřit stojaté vody české klubové scény. Ohlasy na letním festivalu Rock for People 2001 pak ukázaly, že s Imodiem bude nutné do budoucna počítat. Na podzim toho roku podepsali nahrávací smlouvu s Warner Music a v té chvíli vlastně začala práce na desce, která měla přinést do vyjadřovacího jazyka skupiny některá nova. Češtinu v textech a moderní zvuk jako přirozenost. Producentské taktovky se ujal Martin Volák (hrával v Debustrolu, nyní je v Harleji), za mixážní pult se posadil zkušený Stanislav Baroch. Další impulz přišel při vystoupení v Noci s Andělem společně s Vypsanou FiXou. Imodium hráli na většině českých letních festivalů: na Noci plné hvězd, Trutnov Open Air, Sázavafestu, Rock for People, Řev Řevnice, Trnkobraní ve Vizovicích a podobně. Pokaždé se jejich výkon setkal s velkým ohlasem diváků, což dokumentoval vysoký prodej nosičů, debutové desky i předcházejících demosnímků. Singl Smutnohra rotoval 2 měsíce v českých rádií (11. místo v žebříčku hratelnosti IFPI). Klip ke skladbě Koník ( Noc s andělem, Medúza (ČT1), TV Óčko). Na jaře 2004 absolvovalo Imodium společné turné se skupinou Divokej Bill. Na jaře roku 2005 odjelo společné turné s Cocotte Minute a Post-it. Hrálo také s kapelami Vypsaná fixa, Ready Kirken, Horkýže slíže, 05 a Radeček, Škwor, australskými Simoriah a dalšími. Jako jediná kapela v čeké historii, uspořádá každý rok tzv. Bytové turné, kdy objiždí byty svých fanoušků a hraje pro ně, kdekoliv...
Thom - *4. 5. 1986 v Broumově
Snílek, romantik, tvrdohlavej jako bejk, jde za svým cílem, co chce to dostane (přiměl Radouše hrát na basu - nadlidský úkol, ale dokázal)! Provokatér, komentátor. Hodně náladovej, je těžké s ním vyjít. Téměř nedodržuje žádný režim (nepravidelně spí, jí, močí), skladatel. Má rád zvířata (má tři vodní a jednu suchozemskou želvu už od 8 let, taky dva ještěry) - měl papouška 12 let a nedávno o něj přišel a těžce to nesl! Jemný uvnitř a přitom se traduje že v kapele vládne železnou pěstí!! Moc o sobě toho neprozrazuje. Král interview (i když to někdy přebírá Radouš), s Kárlem mají mezi sebou zvláštní pouto, hodně čte. Stále hraje na kytaru (v tu chvíli se uzavírá do svýho vlastního světa a nehnete s ním). Přitom nenávidí samotu - bojí se ji! Je levák, miluje abstraktní věci a "vlastní" neskutečný sny!!! Oblíbená věta: KAŽDÝ DEN SE SNAŽÍM NEUMŘÍT.
Oblíbené jídlo: Hranolky, pizza, Coca Cola, hamburgery, (prostě samý zdraví věci).
Oblíbená hudba: Nirvana, Silverchair, Korn, Foo Fighters, At the drive-in, Pixies, Tata bojs, Guano Apes, Staind, Sulk, Mars Volta, Jimmy Eat world, the Killers, Muse, atd.
Sen: Ten už nelze splnit (nikdo neví co).
Stav: Volný (ale jako jediný věrný).
Životní zlom: El.kytara, Nevermind, dívčí tělo - nahé!
Kárl - *8. 6. 1986 v Broumově
Další výrazná osobnost a zároveň nejtišší člen kapely.Často ten který zachraňuje nebezpečné situace!!!Má největší rozum a ve světě se neztratí (jako jediný umí jezdit metrem). Je vypočítavej, línej, rád spí, má rád filmy (nízkorozpočtové). Ve čtrnácti letech byl největší rebel ve třídě na základní škole. Jako první okusil cigarety, často se opíjel (Thom měl dokonce chvíli zakázano se sním stýkat). Je členem hnutí hippies, Greenpeace - (chodí do McDonalda, ale dlažební kostkou si taky hodil - je aktivista).Na koncerty s sebou vozí playstationy,do nekonečna na hotelech sleduje CNN a je nejčistotnějším členem kapely!!! Oblíbená věta: TO NEŘEŠ!!!
Oblíbené jídlo: Smažený sýr, hranolky, hamburgery, saláty, Fantu, vejce ve skle, dále prostonárodní Africká jídla, klobása na stojáka.
Oblíbená hudba: Linkin Park, Foo Fighters, J.Nohavica, Nickelback, Silverchair, Pearl Jam, Vypsaná FiXa.
Sen: Let na Mars, být synem Billa Gatese.
Stav: Dodnes nikdo neví (věrný vždy jen sám sobě).
Životní zlom: Thom, udržení rytmu za bicími déle jak jednu hod., prolomení softwarových klíčů (do všeho).
Radouš - *25. 12. 1985 v Broumově
Nejvýraznější osoba kapely, lamač dívčích (i chlapeckých) srdcí, idol. Jemný (napovrch). Pravda??? Ve skutečnosti hrozný prase, všude po sobě zanechává bordel. Zásadně močí do umyvadel a sprch (prý je tam míň bakterií než na WC). Na koho se podívá tomu dluží (nedávno si objednal basu aniž by v tu chvíli měl korunu v kapse a během týdne sehnal 12ooo a nikdo neví jak). Jako jediný má řidičské oprávnění, ovšem auto mít nikdy nebude - nechce! Hodně plive, kouří, pije, gemblér to je. Maluje! Občas si taky něco pujčí a ... nevrátí! Oblíbená věta: KDO NIC NERISKUJE,NIC NEMÁ!!
Oblíbené jídlo: Sní vše na co příjde!
Oblíbená hudba: Eros Ramazzoti, Lunetic - (Vašek Jelínek a jeho sólová draha rockera), Sepultura, Nirvana, Marilyn Manson, L.Krawitz, Narvan, Debustrol, Eyes Adrift.
Sen: Ve skutečnosi tři: Změna pohlaví, návštěva Neverlandu s Michaelem Jacksonem a stát se nadřazenou celebritou, která je bodovaná za to jak se oblíká (viz.čas. SPY) zkráceně CELEBRICHTA.
Stav: Zásadně na každém koncertu zadaný (nevěrný).
Životní zlom: Růst chlupů na svém těle (i na cizím), nasazení kondomu.

thanx..from: www.imodiumband.cz/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elinka Elinka | Web | 23. ledna 2008 v 19:58 | Reagovat

maj dost dobrý songy:)

nejlepší sou : žiletko,má lásko, a noc tě schová:)

prosim,jukni na blogis:)

papa,je to tu gute:)

2 emor emor | 16. února 2008 v 23:59 | Reagovat

jj song žiletko má lásko lafuju:-*

3 Kateska Kateska | Web | 17. května 2008 v 13:01 | Reagovat

Jj, IMODIUM luxury!! Nej jsou ale na živáku :)

4 betulinka betulinka | 7. června 2008 v 17:23 | Reagovat

Ahoj maš zájem o 400,- Kč měsíčně za nic??? Zaregistrujte se na www.hellomobile.cz - jde o to že Vám budou chodit na Váš mobil maximálně 3 reklamní sms denně a 3 reklamní emaily.. pokud tohle sneseš můžeš si vybrat jakou formou ti bude hotovost vyplacena( složenka, účet nebo dobití kreditu) to je na TOBĚ. Zkuste to a uvidíte!! Nutné k registraci číslo, které Vás doporučilo: 722783162! a zapokus nic nedáš;-)

5 TomkoK TomkoK | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:51 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama