Prosinec 2007

Merry X-Mas

24. prosince 2007 v 13:06 | verča |  Diary
Obrázek “http://i-love-cartoons.com/snags/clipart/christmas/peanuts/Christmas-Snoopy-Woodstock.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Veselý Vánoce všem x)...Ať se Vám splní všecičko co jste si přáli x)

Historie

13. prosince 2007 v 17:10 | verča |  Cradle of filth
Kapela vznikla v létě roku roce 1991 v Anglickém městě Suffolk. Základní sestavu tvořili Dani Filth, Paul Ryan a John Richard. V roce 1992 vyšlo jejich první, převážně deathové demo Invoking TheUnclean a ve stejném roce druhé demo Orgiastic Pleasures s novým členem RobinemGravesem. Po tomto demu se však Robin rozhodl odejít, ale vrátil se po tom, co John odešel. Do skupiny prišli ješte dva noví členové: kytarista Paul Allender a Paulův bratr Benjamin Ryan jako klávesák. V prosinci 1993 vydali demo Total Fucking Darkness.
V roce 1994 se COF spojili s vydavatelstvím Cacophonous Records a nahráli své první album The Principle Of Evil Made Flesh, kterého se prodalo přes 30 000 kopií. Po tomto úspěchu nastaly problémy v sestavě.
V roce 1996 vychází album Vempire, známé taky pod názvem Dark Faerytales In Phallustein. Po odchodu bratrů Ryanů a Paula Allendera byli na nahrávání Vempire přizváni Stuart Antsis (kytara), Damien Gregori (klávesy) a Jared Demeter (kytara). Ve stejném roce se COF spojili s Music For Nations a Jared byl vystřídán Gianem Pyresem. To je ale složitý...=D
1996 - to je rok jejich největšího úspěchu. Vydali album Dusk...And Her Embrace a toto album je považováno i mnou za vrchol jejich tvorby.
V roce 1997 odchází Damien a skupina vydává album Cruelty And The Beast, na kterém se podílí i hororová herečka Ingrid Pitt (obal alba a hlas ve skladbě Bathory Aria - Eyes That Witnessed Madness).
Po navštěvě Vatikánu je skupina zatčena a vězněna, což jim udělalo reklamu a zvýšilo prodávanost alb.
Rok 1999 - album From The Cradle To Enslave. Ve stejnén roce se opět vyskytly problémy: odchází Stuart a Lecter. Začátkem 2000 se sestava ustálila: vrátili se Damien Gregori a Paul Allender a přibyl stálý bubeník Adrian Erlandsson. Příbývá i nový klávesák Mark Newby-Robson, kterého hned vystřídal Martin Powell z My Dying Bride a začíná se pracovat na novém albu Midian. To vychází s velkým úspěchem 31. října 2000 spolu s novým hororem Cradle of Fear (hlavní postavou je právě Dani).
V roce 2001 vychází album Bitter Suites To Succubi, na kterém je pár hodně dobrých předělávek, např. The Principle Of Evil Made Flash, upoukávka na Cradle Of Fear a kousek klipu Born In A Burial Gown.
Rok 2002 je ve znamení změn. Skupině skončila smlouva s Music For Nations a byli "na volné noze". Společnost Music For Nations vydala dvě výběrová alba: dvouCD Lovecraft&WitchHearts, na kterém jsou nejlepší skladby COF od alba Cruelty And The Beast a na druhém CD písničky vydané na limitovaných albech. Druhé album, opě dvouCD Live Bait For The Dead obsahuje živé verze písniček.
Rok 2003 - v první řadě 10. března vychází album Damnation And A Day, na které se názory velice liší. Album vyšlo u společnosti Sony a proto jej někdo odsuzuje, že je komerční. Další událostí v tomto roce je ta, že od skupiny odešel Gian Pyres. Důvodem byla jeho svatba!!! Sice hned začali hledat nového kytaristu, ale prý se bez něj obejdou (Martin taky umí hrát na kytaru) nebo si nějakého půjčí z Anathemy, jak řekl Dani.
2004 - rok velké změny v hudebním stylu COF. Vydávají CD Nymphetamine a s ním i vlna nesouhlasu se skladbami na něm. Tvrdí se, že je změkčilé a COF nehrají tak tvrdou muziku jako dříve. Mě osobně písně na albu nevadí, některé patří i mezi mé oblíbené.
Nejnovější CD vyšlo 16.10.2006 pod názvem Thornography. Podílí se na něj i finský hudebník Ville Valo - frontman skupiny HIM, konkrétně na písni The Byronic Man. 15.listopadu ze skupiny odchází bubeník Andian Erlandsson a nahrazuje ho Čech Martin Škaroupka vystupující pod jménem Marthus.

Atreyu přivezli do Berlína peklo

7. prosince 2007 v 21:16 | verča |  Music


Kalifornská parta Atreyu se na podzim vydala na turné k propagaci poslední desky "Lead Sails Paper Anchor". Vzhledem k tomu, že 23. 11. v jejich kalendáři figuroval Berlín, bylo jasné, kde budu tento večer k naleznutí. Na putování po Evropě si přizvali Still Remains z Michiganu a švédské drsňáky Engel.

Začátek byl ohlášen na 20:30 a jelikož jsem přišla včas, tak můžu potvrdit, že Engel začali na minutu přesně. Na pódiu se objevilo pět černě oděných vytáhlých chlapíků s černými kytarami. Víc něž polovina jejich ansáblu vlastní černé vlasy až do pasu. Za to, že vydrželi točit svou pěstěnou hřívou téměř po celou dobu koncertu, aniž by se jim udělalo špatně, mají můj obdiv. Engel pocházejí ze švédského Gothenburgu a nedávno vydali desku "Absolute Design". Nebudu se tu vytahovat, nikdy předtím jsem o nich neslyšela. Ale pokud jste fanoušci metalu, mohli jste je tu v říjnu spatřit jako předkapelu Dimmu Borgir. Dopředu se teď nahrnuli především návštěvníci, kteří se nápadně podobali právě švédským vlasáčům. Musím říct, že tahle hudba není zrovna můj šálek čaje, a tak to na plné čáře vyhrál bar. Po půlhodině bylo po všem. Engel si sbalili svých pět švestek a uvolnili pódium technikům Still Remains.


Still Remains odlišují od zástupu kapel hrající podobný bezesporu klávesy. Ty zde nejsou brány jen jako pouhý doplněk pro vytvoření pár zajímavých efektů, ale stávají se rovnocenným nástrojem stejně jako kytary a bicí. V přítomných tahle šestičlenná parta z Grand Rapids vzbuzuje rozhodně větší zájem než první předkapela. To se projevuje masovým přesunem diváků od baru a stánků s merchem do prostoru pod pódiem.

Po čtvrthodině se na pódiu konečně objevují Still Remains. Svůj set odstartují instrumentálkou The Serpent, úvodní skladbou ze stejnojmenného alba. Publikum se lehce dostává do varu. Většina songů, které zazní je z nového alba, ale dochází třeba i na hitovku The Worst Is Yet To Come z debutu "Of Love and Lunacy". Největší ohlas sklízí skladba Stay Captive a "taneční" Dancing With Your Enemy. Still Remains toho mezi jednotlivými songy příliš nenamluvili. Za zmínku stojí snad jen díky fanouškům za vyhozené peníze. Myslím, že už v tuhle chvíli nikdo z přítomných nemohl litovat. Já osobně jsem se na Still Remains těšila opravdu hodně. Má očekávání byla vysoká, ale kapele se je podařilo do puntíku splnit.

Následné ladění provází neustálé postrkování fanoušků, každý chce být co nejblíže. Velmi čilý ruch se dal zaznamenat ještě předtím než zazněly tóny první skladby. Je něco po čtvrt na jedenáct. Baterka technika na pódiu několikrát krátce prozáří potemnělý prostor. A pak to začalo. Peklo. Atreyu nás od začátku nešetří. Začínají pěkně zostra, a to skladbou Bleeding Mascara z výborného alba "The Curse". Okamžitě se rozpoutá bláznivé pogo. Bez řečí následuje pecka Becoming the Bull z novinky "Lead Sails Paper Anchor" a starší song The Crimson. Netrvá dlouho a dochází na na crowd surfing. Bohužel první vyvolenou je slečna, která se svými pěticentimetrovými podpatky zřejmě rozhodla zlikvidovat svou konkurenci. I přestože je rychle odstraněna, pokouší se nás zabít podruhé, ale to už je díky nekompromisnímu sekuriťákovi vykázána do patřičných míst.

Dostává se rovnoměrně na novinky i songy ze starších desek, takže si opravdu každý přijde na své. Z desky "A Death-Grip on Yesterday" zazní třeba Creature nebo Ex`s and Oh`s. Z mé nejoblíbenější "The Curse" dojde zas třeba na Right Side of the Bed. Nezapomněli ani nejstarší desku v podobě songu Someone's Standing on My Chest. Svůj setík zakončují songem Untitled Finale. Za bouřlivého potlesku a šíleného rykotu hvězdy dnešního večera opouští pódium. Až na jednoho. Kytarista Dan Jacobs zůstává osamocen na pódiu. Jen se svou "zakrvácenou" kytarou. Grafika je dle jeho návrhu a cena limitované kolekce je stejně brutální jako její design. Za úžasu všech přítomných přehrává několika minutové sólíčko a předvádí, co všechno s kytarou dokáže. Nakonec si pro potěchu svou i všech ostatních dá ještě krátký přídavek.

To už se ale na pódiu znovu zabydluje zbytek kapely. Na nic nečekají a rovnou spouští cover Bon Jovi - You Give Love a Bad Name. Před druhým a posledním přídavkem připomene zpěvák Alex jeho slova: "Live, love, burn, die!" Jen kdyby někdo zapomněl. Lip Gloss and Black s ním odzpívá celý dav zpocených a nadšených fanoušků. Při tomhle songu o sobě dávají nejvíce vědět bicí. Tři kopáky, to je vážně palebná síla! A právě bubeník Brandon Saller je pro mě hrdina večera! Dost jsem se bála, že na živo jeho vokály budou pokulhávat za studiovými nahrávkami. Naštěstí úplně zbytečně. Skoro se za to až stydím. Nechápu jak může někdo celý koncert v pohodě odzpívat a ještě u toho takhle mlátit na bicí!

Setlist:
Still Remains:
1.The Serpent
2.The Wax Walls of an Empty Room
3.Anemia in Your Sheets
4.Cherished
5.Dancing With Your Enemy
6.White Walls
7.The Worst Is Yet to Come
8.Stay Captive

Atreyu:
1.Bleeding Mascara
2.Becoming the Bull
3.Crimson
4.Creature
5.Lose It
6.Blow
7.Ex`s and Oh`s
8.Someone's Standing on My Chest
9.Doomsday
10.When Two Are One
11.Right Side of the Bed
12.Untitled Finale

Přídavek:
You Give Love a Bad Name
Lip Gloss and Black

Atreyu, Still Remains, Engel, 23. 11., Columbia Club, Berlín

Zemřel kytarista Hawthorne Heights

4. prosince 2007 v 18:44 | verča |  Music
hawthorne_heights_promo.jpg Pop-punkovou partu z Ohia Hawthorne Heights zasáhla před dvěma dny večer událost, která se dá jen těžko popsat slovy. Jejich řady se nadobro zmenšily o kytaristu Casey Calverta, který v noci během spánku zemřel. Všichni fanoušci i kapely po celém světě vyjadřují k této smutné události směrem ke kapele svou upřímnou soustrast a velkou lítost nad tím, co se stalo. Samotní Hawthorne Heights, kteří bezprostředně zrušili několik nadcházejících koncertů, se na svých oficiálních stránkách vyjádřili takto:

"Dneska je asi ten nejhorší den ze všech. Je nám neskutečně líto, že tohle musíme vůbec psát. Casey Calvert od nás minulou noc ve spánku odešel. Dozvěděli jsme se to ten den těsně před odpolední zkouškou. Strávili jsme celých 24 hodin tím, že jsme se s tím snažili nějak vypořádat, ale ani teď si nejsme úplně jistí, co se vlastně stalo. On prostě ještě tu noc než šel spát se všema vtípkoval a my máme naprostou jistotu, že nedělal nic, co by neměl. Takže vás prosíme, respektujte jeho rodinu a nešiřte o něm žádný drby, to poslední co teď chceme je, aby bylo jeho jméno nějak poskvrněno. Casey byl náš nejlepší kámoš, byl skvělý a nikdo nikdy nebude takový, jako byl on! Jeho ztráta je nevysvětlitelná. Jakmile budeme vědět více, dáme vám vědět. Upřímnou soustrast."

A.F.I. chystají novou desku

4. prosince 2007 v 18:42 | verča |  Music
AFI zveřejnili své plány pro nejbližší budoucnost a zároveň prozradili, jak to nyní vypadá s nástupcem úspěšného alba "Decemberunderground" z roku 2006. Za skupinu mluví kytarista Jade Puget:
"Toto je vždy má nejoblíbenější část celého procesu nahrávání, protože opravdu netušíte, jak bude nové album znít. Takže, já a Davey jsme strávili poslední tři dny zamčení v hotelovém pokoji a máme napsány čtyři písně. Mám napsány tuny materiálu, takže se těším, až budu pokračovat.

Jak už asi všichni víte, brzy se také chystáme vydat nové EP, na kterém najdete nevydané písně z posledních dvou řadových desek. Nyní pracujeme na obalu pro toto EP. Toto je tedy pro tuto chvíli vše, budeme pokračovat v tvrdé práci na nové desce, máte nějaké dotazy?"

As I Lay Dying potvrdilo svou účast na Wacken Open Air!

4. prosince 2007 v 18:40 | verča |  Music
Kapela ze San Diega, která nese název As I Lay Dying byla potvrzena pro nadcházející ročník německého festivalu Wacken Open Air, který je naplánovaný na 31. července a bude trvat
až do 2. srpna příštího roku. Dosud potvrzené kapely jsou následující:
AS I LAY DYING
AT THE GATES
AVANTASIA
AXXIS
CARCASS
CHILDREN OF BODOM
CREMATORY
DESTRUCTOR
DREAM OF AN OPIUM EATER
EXCREMENTORY GRINDFUCKERS
HATEBREED
IRON MAIDEN
KAMELOT
KILLSWITCH ENGAGE
KREATOR
KRYPTERIA
LORD BELIAL
OBITUARY
SABATON
SALTATIO MORTIS
SONATA ARCTICA
THE BONES

Nový song Bullet For My Valentine je online!

4. prosince 2007 v 18:37 | verča |  Bullet for my Valentine
Nový song Bullet For My Valentine, nazvaný "Scream Aim Fire", byl zveřejněn na ofciálních MySpace stránkách kapely! Jedná se o titulní song nového alba těchto velšských metalistů, které by mělo vyjít v USA 29. ledna příštího roku u (Jive/SonyBMG). Producentem desky "Scream Aim Fire" je uznávaný Colin Richardson (MACHINE HEAD, FEAR FACTORY), který produkoval i předchůdce alba "Scream Aim Fire", debutovou desku "The Poison" z roku 2005. Vydání desky bude samozřejmě doprovázet i světové turné, jež začne koncem ledna několika koncerty ve Velké Británii a následně se přesune do Evropy. Track list alba "Scream Aim Fire" je následující:
01. Scream Aim Fire
02. Eye of the Storm
03. Hearts Burst Into Fire
04. Waking the Demon
05. Disappear
06. Deliver Us From Evil
07. Take It Out On Me
08. Say Goodbye
09. End of Days
10. Last to Know
11. Forever and Always