Podívejte se na nový videoklip The Airbags

13. června 2007 v 8:23 | verča |  Music
theairbags_pr5.jpgV pátek 8. června byl po zdlouhavém postprodukčním procesu dokončen videoklip ke skladbě On The Road pražských The Airbags. "Nechtěli jsme nic uspěchat a natočit poloamatérské video na digitální kameru. Naším zbožným přáním bylo mít klip na úrovni zahraničních kapel, které posloucháme, tj. natočené na filmový materiál," objasňuje důvody zpoždění kytarista a zpěvák Mike. "To samozřejmě vyžaduje jednak lidi schopné takový klip vyrobit, dále dostatek času na trošku složitější postprodukční práce, no a v neposlední řadě i nemalý objem financí, které bylo potřeba nastřádat, a kterých se nám po vydání nákladné desky moc nedostávalo."

Měsíc po vydání alba oslovila kapela režiséra Smokera a kameramana Milana Chadimu. Přes rychlou dohodou se ale nepodařilo zrealizovat natáčení dříve než v únoru, především díky vytíženosti kameramana Chadimy, dokončujícího film Hostel 2. Natáčení pak bylo nutno vměstnat do dvou nekonečně dlouhých dnů, během nichž se štáb pohyboval na šesti lokacích v pražských čtvrtích Vinohrady a Letňany. Díky náročnosti postprodukce a dalším povinnostem kameramana, tentokrát zaneprázdněného filmem Letopisy Narnie 2, se ale proces dokončovacích prací protáhl na další více jak tři měsíce.

"V klipu je několik trikových záběrů, které vyžadovaly využití ne zcela běžného editovacího softwaru. Dále bylo potřeba některé záběry dodatečně barevně zkorigovat a sesadit", dodává Mike. "Víme, že naši příznivci a kámoši čekají na klip skoro půl roku, a je nám to nepříjemné - na druhou stranu jsme ale rádi, že jsme nemuseli dělat kompromisy a máme klip na takové úrovni, jakou jsme si od začátku přáli."

Na videoklip se máte možnost podívat v exkluzivní internetové premiéře na bandzone.cz - televizní premiéra proběhne ještě v tomto týdnu na TV Óčko, po několika dalších dnech bude videoklip volně ke stažení na www.theairbags.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama