Marilyn Manson - Eat Me, Drink Me

29. května 2007 v 8:05 | verča |  Music
Hudební ďábel a ikona obscénnosti ve světové hudbě, Marylin Manson, vydává nové album Eat me, Drink me. Jak to tedy s člověkem, který kombinuje elektroniku s alternativním zvukem metalu, to vše zabalené do obrovského pozlátka kostýmů a líčení dopadlo tentokrát? Ruku na srdce, Manson nikdy nebyl nějaký velký hudebník, ale vzhledem k jeho předchozímu povolání (hudební kritik) dobře ví, co lidé chtějí a umí toho ve své hudbě, ale hlavně ve své vizáži patřičně využít. Celou svou kariéru šokoval celý svět svými nechutnostmi, svým vystupováním a svými názory (převtěleni své osoby do Anikrista). Jenže teď padla kosa na kámen a Manson stáhl ocas hluboko mezi nohy. Jeho dlouholetá přítelkyně a zároveň manželka se s ním rozvádí (nebo už rozvedla, neznám přesné datum téhle události). Pryč je obscénnost, pryč je pro něj tak dobře charakteristický tvrdý zvuk, Eat Me, Drink Me je album plné bolesti a smutku. Pokud umíte dobře anglicky, bude vám už po prvním poslechu jasné, že hlavní tématikou je láska. Víceméně není na albu song, který by se nezaobíral láskou/smutkem nebo něčím podobným. Musím říct, že tato změna (i když pochopitelná) mi naprosto vyrazila dech. Na druhou stranu to znamená, že nás Manson opět, možná nechtě, šokoval.
A jak to tedy celé zní? Po pravdě, deprese Mansonovi sluší mnohem více, než bych si byl ochoten připustit. Písně mají krásné kytarové riffy, elektronika ustoupila hodně do pozadí, bubny si v pomalých písní moc neužijí ovšem vše plně vynahrazují texty, které bych do něho opravdu neřekl. Krásné, dlouhé příběhy, které se na nás linou společně na vlnách Mansonova ojedinělého hlasu. Tohle je taky v podstatě taky jediný pořádný zápor desky. Chybí mi tam pro něj tam klasické vypalovačky typu "This Is The New Shit", "mOBSCENE" a podobně. Chápu, že jeho záměr bylo udělat album z jiné třídy než ostatní, ale myslím, že mu to spousta fanoušku neodpustí. Ještě jedno rýpnutí si neodpustím, zatímco první půlka alba vás naprosto chytí, druhá mí přijde velmi nudná a postrádám tam nějakou hlubší myšlenku či melodii. Poslední skladba alba Eat Me, Drink Me se stejným názvem je sice velmi povedená, ale i tak budete mít v hlavě spíše těch pár nudných předchozích songů. Velká škoda, že Manson nedokázal udržet potenciál, který toto album mělo, až dokonce.
Track list:
1. "If I Was Your Vampire" - 5:56
2. "Putting Holes in Happiness" - 4:31
3. "The Red Carpet Grave" - 4:05
4. "They Said That Hell's Not Hot" - 4:17
5. "Just a Car Crash Away" - 4:55
6. "Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)" - 5:05
7. "Evidence" - 5:19
8. "Are You the Rabbit?" - 4:14
9. "Mutilation is the Most Sincere Form of Flattery" - 3:52
10. "You and Me and the Devil Makes 3" - 4:24
11. "Eat Me, Drink Me" - 5:40
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TwiggyRamirez TwiggyRamirez | 13. července 2007 v 1:28 | Reagovat

To nové album je vcelku fajn,ale když odešel Twiggy, tak se MM sesypal jako domeček z karet..byl srdcí bandu..byl jsem na něm 13.června v Praze a stálo to za hovno..o tři dny později jsem ho viděl na Novarocku v Rakousku a bylo to ještě horší...Káždý ale stárne a blbne..a ani MM se tomu nevyhl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama