Květen 2007

Prodam lístek...

31. května 2007 v 13:41 | verča |  Diary
Prodam lístek na My chemical romance nejlíp někdo z Plzně nebo okolí dyštak pište do komentářů nebo icq 306-731-038

Marilyn Manson - Eat Me, Drink Me

29. května 2007 v 8:05 | verča |  Music
Hudební ďábel a ikona obscénnosti ve světové hudbě, Marylin Manson, vydává nové album Eat me, Drink me. Jak to tedy s člověkem, který kombinuje elektroniku s alternativním zvukem metalu, to vše zabalené do obrovského pozlátka kostýmů a líčení dopadlo tentokrát? Ruku na srdce, Manson nikdy nebyl nějaký velký hudebník, ale vzhledem k jeho předchozímu povolání (hudební kritik) dobře ví, co lidé chtějí a umí toho ve své hudbě, ale hlavně ve své vizáži patřičně využít. Celou svou kariéru šokoval celý svět svými nechutnostmi, svým vystupováním a svými názory (převtěleni své osoby do Anikrista). Jenže teď padla kosa na kámen a Manson stáhl ocas hluboko mezi nohy. Jeho dlouholetá přítelkyně a zároveň manželka se s ním rozvádí (nebo už rozvedla, neznám přesné datum téhle události). Pryč je obscénnost, pryč je pro něj tak dobře charakteristický tvrdý zvuk, Eat Me, Drink Me je album plné bolesti a smutku. Pokud umíte dobře anglicky, bude vám už po prvním poslechu jasné, že hlavní tématikou je láska. Víceméně není na albu song, který by se nezaobíral láskou/smutkem nebo něčím podobným. Musím říct, že tato změna (i když pochopitelná) mi naprosto vyrazila dech. Na druhou stranu to znamená, že nás Manson opět, možná nechtě, šokoval.
A jak to tedy celé zní? Po pravdě, deprese Mansonovi sluší mnohem více, než bych si byl ochoten připustit. Písně mají krásné kytarové riffy, elektronika ustoupila hodně do pozadí, bubny si v pomalých písní moc neužijí ovšem vše plně vynahrazují texty, které bych do něho opravdu neřekl. Krásné, dlouhé příběhy, které se na nás linou společně na vlnách Mansonova ojedinělého hlasu. Tohle je taky v podstatě taky jediný pořádný zápor desky. Chybí mi tam pro něj tam klasické vypalovačky typu "This Is The New Shit", "mOBSCENE" a podobně. Chápu, že jeho záměr bylo udělat album z jiné třídy než ostatní, ale myslím, že mu to spousta fanoušku neodpustí. Ještě jedno rýpnutí si neodpustím, zatímco první půlka alba vás naprosto chytí, druhá mí přijde velmi nudná a postrádám tam nějakou hlubší myšlenku či melodii. Poslední skladba alba Eat Me, Drink Me se stejným názvem je sice velmi povedená, ale i tak budete mít v hlavě spíše těch pár nudných předchozích songů. Velká škoda, že Manson nedokázal udržet potenciál, který toto album mělo, až dokonce.
Track list:
1. "If I Was Your Vampire" - 5:56
2. "Putting Holes in Happiness" - 4:31
3. "The Red Carpet Grave" - 4:05
4. "They Said That Hell's Not Hot" - 4:17
5. "Just a Car Crash Away" - 4:55
6. "Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)" - 5:05
7. "Evidence" - 5:19
8. "Are You the Rabbit?" - 4:14
9. "Mutilation is the Most Sincere Form of Flattery" - 3:52
10. "You and Me and the Devil Makes 3" - 4:24
11. "Eat Me, Drink Me" - 5:40

Trivium + Lacuna coil

17. května 2007 v 15:19 | verča |  Music
>> Trivium zveřejnili již třetí videoklip z nejnovější desky The Crusade, která vyšla koncem minulého roku. Jedná se o klip k songu "The Rising" a podívat se na něj můžete zde! Dle mého názoru jde o jeden ze slabších videoklipů, který mne před koncem už notně nudil, nicméně posuďte sami.
>> Lacuna Coil a Ovation Guitars spojili síly, aby představili akustické mini-turné, v jehož rámci navštíví kapela Lacuna Coil několik obchodů s kytarami v USA. Skupina chce svým americkým fanouškům dát něco speciálního a exkluzivního. Dvě videa z těchto speciálních vystoupení byla zveřejněna na MySpace stránkách kapely:

Falcetti Music, Enfield, CT: Video
Russo's, Hamilton, NJ: Video

5th April ukáží v sobotu videoklip

17. května 2007 v 15:17 | verča |  Music
5thapril_pr1.jpgChomutováci 5th April budou v sobotou 19. května hosty pořadu Pětka od Zellera, který začíná ve 13:05 na ČT2.

Ve stejném pořadu proběhne také premiéra videoklipu 5th April, který kapela natočila k písničce Dirty Hands ze své prvotiny "As Sweet As Tomorrow".

Silverstein zveřejnili obal a tracklist

17. května 2007 v 15:17 | verča |  Music
Nové album kanadských Silverstein s názvem "Arrivals And Departures" vychází sice až 3. července, už teď si však můžete prohlédnout jeho obal a tracklist.

1. Sound of the Sun
2. Bodies and Words
3. If You Could See Into My Soul
4. Worlds Apart
5. My Disaster
6. Still Dreaming
7. The Sand Will Turn To Glass
8. Here Today, Gone Tomorrow
9. Vanity and Greed
10. Love With Caution
11. True Romance

Obrázek “http://www.ipunk.cz/img/upimages/silverstein-arrivals_and_departures.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Amy Lee vysvětluje odchod kytaristy a bubeníka

10. května 2007 v 7:15 | verča |  Music
Zpěvačka kapely Evanescence, Amy Lee, vysvětlila ve svém oficiálním prohlášení náhlý odchod kytaristy Johna LeCompta a bubeníka Rockyho Graye:"Evanescnce jsou naživu a v pořádku. John a Rocky byli v Evanescence čtyři roky a zažili jsme spolu při koncertování skvělé časy, ale oni byli připravení jít dál, takže jsme se rozdělili. Evanescence je něco, co miluji a vychovávám od svých čtrnácti let. Vždy za ně budu bojovat a ochraňovat je. Terry [Balsamo, kytara], Tim [McCord, baskytara] a já jsme opravdu nadšení z vystupování s novými muzikanty a budeme řádit více než kdy jindy. Zůstaňte naladěni pro více novinek ohledně této situace. A nemějte obavy o turné, nic nebude zrušeno a uvidíme vás brzy!"

Evanescence nedávno natočili videoklip k písni "Sweet Sacrifice", což je zatím poslední singl z nové desky "The Open Door"