Duben 2007

New singl MM

27. dubna 2007 v 20:30 | verča |  Music
>> První ochutnávku své nové tvorby pro nás připravil také Marilyn Manson. Konkrétně zveřejnil písňe "Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides The Hand)", což je první singl z jeho nového CD "Eat Me, Drink Me", a také skladbu "If I Was Your Vampire", která celé album otevírá. Nové songy si můžete poslechnout na jeho MySpace stránkách. Album "Eat Me, Drink Me" už má i svůj cover, který si můžete prohlédnout zde!

Basák My Chemical Romance se oženil a kapela hraje bez něj

22. dubna 2007 v 19:57 | verča |  Music
mcr_mikeyway.jpgBasák My Chemical Romance Mikey Way opustil kapelu na jejím aktuálním turné. Může za to jeho nedávná svatba. "Chtěli jsme, aby mohl v klidu strávit normální líbánky," napsal jeho bratr Gerard, zpěvák kapely. "Teď jsem ten nejšťastnější brácha na světě, když vidím, jak vyrostl a našel lásku svého života."

"Je mi jasný, že pro spoustu lidí to není dobrá zpráva, tak jako pro nás," pokračuje Gerard Way. "Ale než se brácha usadí v novém životě, budeme pokračovat na turné bez něj, pouze s nějakým záskokem." Kdo bude oním zástupcem ovšem zpěvák neprozradil.

Kapela se v rámci turné podívá také do České republiky - 3. června zahraje společně s Billy Talent v pražské T-Mobile Aréně.

Billy Talent: "Máme smlouvu s ďáblem"

17. dubna 2007 v 8:04 | verča |  Music
billy_talent_pr1.jpg Kanaďané Billy Talent se již začátkem června představí domácímu publiku, když v T-Mobile Aréně v Praze předskočí My Chemical Romance. A že je to partička veselých kluků se můžete přesvědčit v překladu rozhovoru, který přinesl server AbsolutePunk.net, se zpěvákem Benem Kowalewiczem a bubeníkem Aaronem Solowoniukem. V povídání se mimo jiné také dozvíte, proč to kluci na začátku i přes dlouhá léta neúspěchů nezabalili.

Na začátek nám řekněte jaká je vaše role v kapele?
Aaron: Já hraju na bicí.
Ben: Já jsem zpěvák.

Vy jste se kluci potkali na talentové soutěži, že?
Ben: Potkali jsme se na chatu pro gaye.
Aaron: Jo, asi před 15 lety.
Ben: Byl to vůbec první historický chat v našem městě.
Aaron: Ne, potkali jsme se na střední škole. A tam byli talentové soutěže. My jsme měli v té době kapelu a Ian (D'Sa, kytara - pozn. red) hrál v kapele taky. Naše kapela byla fakt otřesná a ta jeho skvělá. Pak se obě rozpadly a my se dali dohromady.

Takže ta Ianova tu soutěž vyhrála?
Ben: Ne, my jsme ji vyhráli. Byli jsme mnohem milejší než oni. Měli jsme velkou podporu od spousty holek.

Kdy jste si za celou tu dobu co hrajete v kapele uvědomili, že to, co děláte chcete dělat opravdu naplno a chcete do toho dát všechno?
Aaron: Na úplným začátku.
Ben: Nemohli jsme přestat. Jsme spolu už 14 let. Za tu dobu jsme se spolu probojovali přes hodně všemožných nástrah. Tvrdě jsme dřeli abycho se dostali tam, kde jsme teď. Ale rádi se vracíme zpátky a díváme se čím jsme museli projít, oceňujeme to.

To je neuvěřitelné, 14 let. Měli jste někdy chuť si říct: "Mám toho dost, končím" ?
Ben: Jasně že jo, bylo to před devíti lety. Dělali jsme všechno možný proto, aby si nás lidi všimli. Hráli jsme koncerty, na kterých bylo 10 lidí. Bylo to v lednu a mrzlo. Ale to, že můžete být v kapele vám pokaždé dodá pozitivní energii a sílu na to jít dál. Taky byly časy, kdy jsem nevěděl jestli některý věci vůbec zvládnu.

Jak jste vlastně přišli na jméno kapely?
Ben: Je to podle knihy Hard Core Logo, která byla zfilmována. Je to o punkový kapele, která se po rozpadu dá znovu dohromady na poslední tour. Kytarista v té kapele se jmenuje Billy Talent.

Když jste se začali prosazovat, byli jste pod vydavatelstvím Atlantic, že?
Ben: Jo.

Jak jste se k té smlouvě dostali?
Aaron: Ke smlouvě s Atlantic?
Ben: Ke smlouvě s ďáblem?
Aaron: Jo, s ďáblem.

billy_talent_pr2.jpgS ďáblem?
Aaron: Vždycky jsme snili o tom, abysme nahráli desku pod americkým labelem. Zajímaly se o nás labely z Kanady a ty nám otevřely cestu do zbytku států. Dívali jsme se po amerických labelech a rozhodli, že podepíšeme s Atlantic, protože je úžasný kolik toho už dokázali, ale ten je teď spíš městský label.

Jakoby jste byli na rozpacích. Cítíte se u Atlantic spokojení?
Ben: Ne. Víte, není důležitý jestli je to major, indie label nebo jakýkoliv jiný. Tohle nás netíží. Ale v Kanadě jsme pod Warner Records, jsme pod ním i v Evropě, Austrálii i Japonsku. A v těch zemích si vedeme dobře, protože se o nás label stará. Rozumí tomu, co děláme a ví, že máme srdce na pravým místě a podporují nás ve všem co děláme. Ale náš americký label se na nás vysral a nesnaží se nás podporovat.
Aaron: Je to prostě obrovská firma v obrovský zemi. Nikdo z těch, koho jsme na začátku měli rádi už tam nepracuje.
Ben: A ty skupiny, který tam byli už tam taky nejsou. Všichni jsou pryč.
Aaron: Je to jako otáčecí dveře.
Ben: Je to jejich chyba, ale nakonec naše. My děláme všechno co je v našich silách. Píšeme nejlepší desky jaký sme schopní a snažíme se mít se pořád dobře.

Už to dává smysl. Ale vy máte skvělou základnu fanoušků hlavně mimo Ameriku a samozřejmě v Kanadě. Kde se vám hraje nejlépe?
Ben: V Montrealu, Berlíně, Hamburku, Londýně a Španělsku.
Aaron: V Evropě byli skvělý koncerty. Vyprodaný šest týdnů dopředu, protože tam hodně běží naše videa.

Už jste byli snad všude. Hráli jste i v Japonsku?
Ben: Jo, byli jsme tam na posledním turné a určitě se vrátíme.

A kdybyste měli vybrat jednou nejoblíbenější místo? Jen jedno.
Aaron: Mám rád hodně míst, ale Amsterdam jsem si zamiloval. Show byla skvělá, město je taky skvělý. Ale nejraději hraju v Montrealu a Quebecu.

Mluvilo se o sporu mezi vámi a kapelou Fucked Up, je to pravda?
Ben: Nebavíme se o tom. Žádnej spor nebyl. Hodně lidí by si to přálo, ale mezi našima kapelama nic není. Jsme známí a navzájem se podporujeme v tom, co děláme.

Máte nějaké rituály před koncertem?
Ben: Já před koncertem nikdy nekouřím.
Aaron: Já žádnej rituál nemám.
Ben: A já se taky rozvičuju, už stárneme.

Kolik vám vlastně je?
Aaron: 31.
Ben: 32.

To není tak moc.
Ben: Ale je to jiný než když nám bylo 21.

Hodně lidí říká, že když slyší vaše songy, tak je dokážou pěkně rozpumpovat. Jaké vaše písničky rozpumpujou vás?
Ben: Dobrá otázka.
Aaron: Red Flag.
Ben: Máme song s názvem Surrender a je to naše nejpomalejší písnička. Ta mě vždycky nasměruje na úplně jinou cestu.

Cítíte mezi vaší první a druhou deskou nějaký posun?
Aaron: Určitě. První desku jsme psali, když jsme měli všichni normální práci a snažili jsme se prosadit jako muzikanti. Druhá deska už byla naší prací. Mohli jsme sedět celej den a pracovat na ní. Na jedné písničce bez problému pracujete 4 nebo 5 hodin.
Ben: Já jsem se celou dobu hrozně nudil. Prostě jsem tam musel sedět. Vždycky jsem poslední.

Proč jste se rozhodli přidat do názvu jen čislovku?
Ben: Upřímně, zkoušeli jsme jí pojmenovat jinak, ale pak jsme přemýšleli nad názvama desek Led Zeppelin, 1 až 4. Je to jednoduchý. Tak jsme si řekli, že když desku pojmenujeme číslovkou "II" tak se o něm nikdo nebude bavit, ale všichni se nás budou ptát proč jsme to udělali. Některý lidi ten název pěkně naštval.

billy_talent_pr3.jpgTakže další deska bude "Billy Talent III"?
Ben: Jo. No, možná ji pojmenujeme "IV" a lidi se nás pak budou ptát kde je "III".

Dobrý nápad
Aaron: Ne, nevíme jak se bude jmenovat.
Ben: Já myslím že "III".
Aaron: Dobře, další deska bude "Billy Talent III".
Ben: Potom uděláme "čtyřku", já se dám na sólovou dráhu a nechám vás uprostřed pouště.
Aaron: A uděláš techno album.

Momentálně jste na tour s Cancer Bats a Drive By. Je to vaše první tour, kde jste jako hlavní kapela?
Ben: Měli jsme jedno před 3 rokama, bylo to hrozný. Ne hrozný po hudební strínce, ale nikdo nepřišel. Takže jo, je to naše první tour kde budeme jako headlineři.

Zrovna jste začali že? Jak se vám tour zatím líbí?
Aaron: Jo začali, odehráli jsme 3 koncerty.
Ben: Ve středu bylo skvělý Buffalo. Zrovna tam byla sněhová bouře. Prodali jsme asi 300 lístků, ale přišlo tak 100 lidí.

To je pořád dost.
Ben: Jo, jo je. Byla to sranda.

Jaká byla vaše nejoblíbenější tour?
Aaron: Nejoblíbenější?
Ben: Já nevím. Na každé tour jsou dobrý i špatný věci. Já mám fakt rád letní festivaly v Evropě. Je tam 40 000 lidí a před váma hrajou Queens Of The Stone Age, Gogol Bordello nebo Wilco. To je úžasný.
Aaron: Byli jsme na cestě s Alexisonfire v Evropě. To bylo skvělý, být s kámošema na cestách je skvělý.
Ben: Jo, hráli jsme pro 10 tisíc lidí každou noc. Bylo to šílený.
Aaron: A taky naše první tour po USA s Buzzocks byla skvělá. Tu si pamatuju přesně i teď. Hodně jsme se toho na ní naučili.

Četl jsem, že jste velcí fandové Buzzocks. Musí to být úžasné jet s tak respektovanou kapelou na tour.
Ben: Samozřejmě. Oni jsou skvělí kluci. Opravdu je pravda to, že čím slavnější kapela je, tím jsou to příjemnější lidi.

Jaké máte plány do budoucna?
Ben: Po tour jedeme do Japonska. A potom objedeme festivaly v Evropě a Japosnku. Jo, a taky máme nějaký koncerty v Chicagu a Columbusu. Pak zůstaneme na chvíli doma a ke konci roku začneme nahrávat.

Výborně, budeme se těšit na další desku. Chcete na závěr lidem něco vzkázat?
Ben: Veselý pokoušení o zbohatnutí nebo o smrt.
Aaron: To je vždycky skvělý zakončení.

BFMV finišují s deskou

17. dubna 2007 v 8:03 | verča |  Music
bullet_for_my_valentine_pr1.jpg Angličané Bullet For My Valentine posledních pár měsíců pilně pracují na nové, doposud bezejmenné, desce. Ta bude nástupcem jejich zatím posledního počinu "The Poison" z roku 2005. Kapela spolupracuje s producentem Colinem Richardsonem ve studiu Sonic Ranch Studios v El Paso, Texasu. Nový materiál je téměř hotový, kapela má kompletních 11 písniček. Zbývá jen dodělat zpěvy, na kterých frontman Matt Tuck momentálně pracuje, a konečný mix.

"Je to rozhodně tvrdší deska než The Posion. Je na ní spousta kytar, jako nejrůznější sóla a klasický kytary. Taky bicí jsou o dost melodičtější. Pro kapelu je to určitě pokrok dopředu, jsme tvrdší, melodičtější, lepší," vypráví kytarista Michael Padget.

Padget taky dodává, že se všichni nechali hodně inspirovat životním stylem a kapelami z 80. let minulého století. "Ne nějak konkrétně, ale prostě jsme na nás nechali působit různý vlivy z tý doby. Dívali jsme se na starý filmy, poslouchali z nich soundtracky a podobně, fakt nás to dostalo. Myslím, že se teď snažíme znít více jako kapela z 80. let, než jako v roce 2000."

Deska by měla být dokončena začátkem května, kdy Bullet For My Valentine vyrážejí na tour. Vyjít by měla na podzim letošního roku. Kapela momentálně propaguje svůj aktuální singl All These Things I Hate (Revolve Around Me) z předešlé desky, Padget se k tomuto tématu poněkud pesimisticky vyjadřuje: "Rozhodně budeme na tour hrát nový věci. Předešlou desku máme pořád rádi, ale myslím, že všichni jsou hluboko uvnitř už unavení hraním pořád stejných věcí. Nemůžeme se dočkat, až lidem ukážeme nový věci."

Track List alba 'Eat Me, Drink Me' zveřejněn

14. dubna 2007 v 7:53 | verča |  Music
Marilyn Manson vydává po dlouhé době nové CD, nazvané "Eat Me, Drink Me", které by mělo podle současných informací vyjít 5. června. Podle serveru MansonUSA.com bude vypadat track list následovně:

01. If I Was Your Vampire
02. Putting Holes in Happiness
03. The Red Carpet Grave
04. They Said Hell Is Not Hot
05. Just a Car Crash Away
06. Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)
07. Evidence

08. Are You the Rabbit?
09. Mutilation is the Most Sincere Form of Flattery
10. You and Me and The Devil Makes 3
11. EAT ME, DRINK ME

Manson se v létě vydá na turné po USA, společnost mu budou dělat legendární Slayer.

Nominace na Metal Hammer Awards

14. dubna 2007 v 7:52 | verča |  Music
Před několika dny byly ohlášeny nominace na letošní Metal Hammer Golden Gods Awards. Největší šanci na výhru mají Lamb of God, kteří jsou nominováni hned ve čtyřech kategoriích. Celkově již páte předávání těchto cen se uskuteční 11. června v Londýně. Zde jsou kompletní nominace:
Best U.K. Band:

IRON MAIDEN
BULLET FOR MY VALENTINE
BRING ME THE HORIZON
BREED 77
MENDEED

Best Live Band:

LAMB OF GOD
IN FLAMES
GALLOWS
DRAGONFORCE
NINE INCH NAILS

Best International Band:

SLAYER
VELVET REVOLVER
LAMB OF GOD
DIMMU BORGIR
KILLSWITCH ENGAGE

Best Underground Band:

TURISAS
JOB FOR A COWBOY
THE END
GOJIRA
MUNICIPAL WASTE

Best Newcomer:

CANCER BATS
HE IS LEGEND
GALLOWS
ABIGAIL WILLIAMS
DEATHSTARS

Best Video:

AVENGED SEVENFOLD - "Seize The Day"
MY CHEMICAL ROMANCE - "The Black Parade"
SLAYER - "Eyes Of The Insane"
DRAGONFORCE - "Operation Ground N Pound"
LAMB OF GOD - "Redneck"

Riff Lord:

Slash (GUNS N' ROSES, VELVET REVOLVER)
Dave Mustaine (MEGADETH)
Robert Flynn and Phil Demmel (MACHINE HEAD)
Janick Gers, Adrian Smith and Dave Murray (IRON MAIDEN)
Tony Iommi (BLACK SABBATH, HEAVEN N HELL)

Shredder:

Willie Adler and Mark Morton (LAMB OF GOD)
Matt Heafy and Corey Beaulieu (TRIVIUM)
Herman Li and Sam Totman (DRAGONFORCE)
Alexi Laiho (CHILDREN OF BODOM)
Bill Kelliher and Brent Hinds (MASTODON)

Best Metal Label:

Roadrunner
Century Media
Metal Blade
Nuclear Blast
Candlelight
Earache

Best Event:

Download
Bloodstock
Reading/Leeds
Give It A Name
Unholy Alliance Tour

Album Of The Year:

IRON MAIDEN - "A Matter Of Life And Death"
LAMB OF GOD - "Sacrament"
MASTODON - "Blood Mountain"
MACHINE HEAD - "The Blackening"
MY CHEMICAL ROMANCE - "The Black Parade"

Billy Talent předskokany MCR v Praze

14. dubna 2007 v 7:50 | verča |  Music
billy-talent_pr1.jpgNetrpěliví fanoušci se dočkali - známe předskokana My Chemical Romance na jejich pražském vystoupení 3. června v T-Mobile Aréně. A není jím nikdo jiný, než stále více populární Billy Talent z Kanady. Kapela, která například v sousedním Německu už v popularitě šlape My Chemical Romance na paty.

Není to ale zas tak překvapivé zjištění, zvlášť vezmeme-li v potaz, že Billy Talent spolu hrají už více než 13 let. Přestože kapelu tvoří dle oficiálně udávaného původu dva Poláci, jeden Ind a jeden frankofonní Kanaďan, a její členové se narodili v tak rozdílných místech jako Montréal či Velká Británie, cítí všichni jako skutečné domovské město Toronto, přesněji jeho předměstí Streetsville. Právě tady se seznámili koncem roku 1993, aby coby parta osmnáctiletých kluků založili skupinu "Pezz", s ne zcela vyhraněným stylem, ale prokazatelně inspirovanou tím, co měli právě tehdy ve walkmanech - tedy Buzzcocks, The Clash, D.O.A., Nirvanou, Jane's Addiction nebo Rage Against The Machine.

Provázeni svou kapelou bez přehnaných ambicí po celou dobu svých studentských let, dostali se Pezz k vytvoření svého prvního alba až po pěti letech existence. To vyšlo začátkem roku 1999 pod názvem "Watoosh!", ale nikterak výrazně nezpůsobilo přesah popularity kapely za hranice Toronta - naopak jí paradoxně přineslo komplikace. Na název "Pezz" měl totiž registrovanou ochrannou známku stejnojmenný punk-rockový ansámbl z amerického Memphisu, vydávající desky na renomovaném punkovém labelu BYO Records. Po dvou letech hádek na dálku, právnických přestřelek a hrozeb soudním procesem hoši ze Streetsville rezignovali a změnili si jméno na Billy Talent, inspirováni jménem postavy z populární novely (a její filmové adaptace) "Hard Core Logo".

Kapela si tím ale zřejmě vyčerpala všechno zlé a od toho momentu se na ní už jen a pouze smálo štěstí. V září 2001 jí vyšlo EP "Try Honesty", které přineslo mnohem tvrdší a agresivnější, post hardcore/punkový zvuk, a především upoutalo pozornost vydavatelství Atlantic Records (Warner Music Canada), které o rok později podepsalo s Billy Talent víceletou smlouvu. Výsledkem bylo nejprve eponymní album "Billy Talent", jenž kapela a label orientovali hlavně na Kanadu, které však zaznamenalo nečekaně vysoký úspěch i ve Velké Británii, Německu a Austrálii.

Počátkem loňského léta pak vyšel jeho následovník, nazvaný prostě "Billy Talent II". K dnešnímu dni již mnohonásobně platinové album přineslo několik veleúspěšných singlů (Devil In A Midnight Mass, Fallen Leaves, Red Flag a Surrender), díky kterým kapela získala miliony nových příznivců po celém světě, včetně naší republiky.

V podstatě ode dne vydání alba jsou Billy Talent na nepřetržitém koncertním turné, převážně se spřízněnými skupinami jako Anti-Flag, Rise Against, Alexisonfire, Thursday nebo Moneen. 3. června 2007 se premiérově představí i u nás, a hned ve velkém stylu - před několikatisícovým davem v T-Mobile Aréně na již zmíněném koncertě svých amerických kolegů My Chemical Romance. Ti mají každopádně jedno jisté - že jim jejich předkapela nasadí laťku k překonání hodně vysoko...

Diplom za 2. misto

11. dubna 2007 v 17:10 | verča |  Ostatní věcičky