Hawthorne Heights vyhráli soud s vydavatelstvím

10. března 2007 v 19:01 | verča |  Music
hawthorneheights_promo.jpgFederální soud v Chicagu v pondělí, 5. března, uznal vítězství amerických Hawthorne Heightsnad jejich bývalým vydavatelstvím Victory Records ve sporu o exkluzivní práva na materiál kapely. Soudce James Moran prohlásil, že Victory již nemá práva na desky kapely a to znamená, že Hawthorne Heights můžou přestoupit k jakémukoliv jinému vydavatelství.

Kapela obvinila Victory Records v čele s Tony Brummelem loni v srpnu za to, že podle ní Brummelova taktika a plánování poškodily reputaci kapely, zásahy do jejího soukromí a její vztahy s fanoušky.

Kromě jiných věcí kapela žádala soud o to, aby ukončil smlouvu s Victory Records a přivlastnil členům kapely práva na jejich dvě předcházející desky.

Vydavatelství se bránilo tím, že kapela nelegálně podepsala kontrakt s Virgin Records a EMI Music v severní americe, zatímco ještě právně spadala právě pod Victory Records a měla by tedy i nadále nahrávat pod její hlavičkou.

V pondělním řízení však soud uznal, že vydavatelství nevlastnilo práva na další nahrávání. I přesto, že smlouva mezi kapelou a vydavatelstvím byla hlavním faktorem, podle kterého se soud řídil, byly potřeba i ostatní důkazy.

V konečném verdiktu soud odmítl jakékoliv porušení zásahu do soukromí kapely ze strany Victory Records, na druhou stranu vyvrátil pokus o podvod ze strany Hawthorne Heights.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama