Magický kruh

23. ledna 2007 v 17:27 | verča |  Magie
O magickém kruhu
První magický kruh se vytvoří ještě před rituálem. Můžeme ho sestavit z kamínků, z provázku, použít kruhový koberec, nebo tarotové karty. Pohybujeme se ve směru hodinových ručiček. Asi uprostřed kruhu stojí oltář.
Druhý kruh je součásti rituálu. Obkreslujeme ho pomocí athamu nebo hůlky. Začínáme a končíme na východě. Při tom představujeme jak vysíláte soustředěný paprsek energie. Tento kruh nám umožňuje soustředit koncentrovanou energii, která nám bude pomáhat při našem magickém záměru. Taktéž vytváří určitou psychickou ochranu.
Po uzavření se postavte do středu a vyvolejte živly. Vždy se otočte na světovou stranu daného živlu a zvolejte: "volám vzduch, který přináší pohyb a poznání!", "volám oheň, jenž očišťuje a proměňuje!", "volám vodu, která přináší čistotu a odplavuje!", "volám zemi jež hojí a pohlcuje!". Nebo vymyslete jiný způsob vyvolávání. Po ukončení magické operace nejprve propusťte všechny živly stejným způsobem, jako jste je volala, jenom se slovy "propouštím…" Na závěr jim poděkujte za pomoc.
Nebo můžete do kruhu umístit živlové svíce. Ve východním směru žlutá, na jihu červená, na západě modrá, na severu zelená. Při zapalování svíček znovu obcházíte kruh. Na konci rituálu je zhasněte se slovy poděkování.
Kruh otevřeme stejně jak jsme ho uzavřeli, jenom proti směru hodinových ručiček. Poté můžeme překročit jeho hranici.
Jak udělat "dveře" (dle Scotta Cunninghama)
Při tom stůjte čelem k severovýchodu. Drže atham špičkou dolů blízko země. Prorazte jeho stěnu energie nožem a načrtněte oblouk dost vysoký, abyste jim prošli, a pohybujte se proti směru hodinových ručiček podél kruhu asi tři stopy. Zajeďte špičkou magického nože (hůlky) nahoru ke středu oblouku a dolů na druhé straně až k zemi. Když tohle děláte, představujte si, jak se kus energie kruhu vstřebává zpět do athamu nůž ven ze stěny kruhu. Můžete volně vyjít. Jakmile jste opět uvnitř, zavřete dveře tak, že vložíte atham na nižší severovýchodní bod oblouku. Nožem označte obvod kruhu po směru hodinových ručiček, jakoby jste tuto část kruhu kreslili znova, opět si přestavujte modře nebo nachově zabarvenou energii, jak září z ostří a spojuje se se zbytkem kruhu. Tím je to hotovo.
V případě, že máte tak málo místa, že nemůžete udělat plnohodnotný kruh zkuste kompromisní variantu. Kruh vyznačte magickým nožem nebo jen prstem. Pracujte jen s vaší představivostí. Ta pravá magie se nachází jen v naši mysli.

from : www.issabellkaa.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama