Atreyu - Suicide Notes And Butterfly Kisses

29. ledna 2007 v 17:15 | verča |  Atreyu
Projev tělesa se posunul do propracovanějších, chytlavějších a barvitějších vod. Tomu není při poslechu novinky vůbec zatěžko uvěřit, protože jeden chytrě nevtíravý a přitom skvěle působivý popěvek střídá druhý a přitom je to pořád docela řežba.

atreyu.jpgAtreyu - Suicide Notes And Butterfly Kisses
37:57 min., (Victory Records/ distribuce v Čechách Day After Records)

Překvapení jako bič, jeden z největších objevů dosavadní sezóny. Vynikající hitovka na úvod, A Song For The Optimists, kombinuje správně "špinavé" hardcoreové nazvučení, agresivní chroptivý vokál a regulérně heavymetalovou melodickou kytaru. Následuje melodický, jakoby neopunkový refrén. Atreyu zde trošku evokují momentálně velmi populární a komerčně úspěšný model různých "nu-metalových", "neo-rockových", "pop-punkových" a bůhvíjakých všelijakých kapel (možná právě díky té heavy kytaře mi na mysli vytanuli Papa Roach a Sum41).
V leckom by předchozí řádky mohly vzbudit pocity odrazenosti, ale v případě této americké pětice z Orange County se toho ani trochu nebojím. Atreyu si prostě svou šanci urvou za každou cenu a pak už vůbec není třeba mít strach, protože stačí jeden poslech a jste jejich. Kapela mísí vlivy heavy metalu, melodického death metalu, new school hard core a neopunku.
Po víceméně undergroundově vydaných CD (jedno full-lenght a jedno mini) se Atreyu dočkali alba u větší firmy a šance se chopili se vším všudy. Projev tělesa se prý (předchozí tvorbu neznám, čerpám z internetových komentářů) posunul od více punk-hc polohy do propracovanějších, chytlavějších a barvitějších (hlavně hitovějších) vod. Tomu není při poslechu novinky vůbec zatěžko uvěřit, protože jeden chytrě nevtíravý a přitom skvěle působivý popěvek střídá druhý a přitom je to pořád docela řežba.
Příště bych si trochu lépe pohlídal produkci a zvuk. Každý ale pochopí, že od v podstatě stále ještě začínající kapely nemůže čekat produkci jako od špiček hitparád. Ostatně, samo tohle album je tisící prvý důkaz, že technické parametry jsou to poslední, na co se váže "genialita". Atreyu se v mé osobní kolekci oblíbených stylových míchanic řadí po bok kanadských Into Eternity (a to jsou nějací machři!).

thanx: www.freemusic.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eff Eff | 24. února 2007 v 17:07 | Reagovat

onii že jsou začínající? jak je tohle starej článek? dyt už maj nekolik alb...jinak souu fakt dobřiii jedni z mých nejoblibenejších:)

2 Hawk666 Hawk666 | 15. listopadu 2010 v 12:57 | Reagovat

jsou fakt goood

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama