MM

16. října 2006 v 18:09 | verča |  Marilyn Manson
Celá historie nejlepší současné gothic-rockové kapely se táhne až; do roku 1987, kdy Marilyn Manson a Twiggy Ramirez (tehdy ještě pod svými pravými jmény Brian Warner a Jeordie White) založili svou první, death-metalovou kapelu Satan on Fire, která se po krátké době rozpadla a dvojka založila další projekt, Mrs. Scabtree, stejně krátkodobý.
V obou kapelách White zpíval, ovšem Warner v první z nich hrál na basu a v druhé na bicí. Po rozpadu druhé formace se cesty obou mladíků rozcházejí. Jednou velmi šťastnou náhodou Brian Warner, působící už pod jménem Marilyn Manson, potkává kytaristu Scotta Puteskyho, se kterým založí další metalový projekt. Kytarista si pod Mansonovým vlivem mění jméno na Daisy Berkowitz a první krůčky formace jsou nastartovány. Jako basista do kapely přichází Brad Stuart, měnící si jméno na Gidget Gein. Manson zaujímá pozici zpěváka a Berkowitz přivádí do kapely posledního člena, klávesistu Perryho Pandreu (Zsa Zsa Speck). Bubeníka má seskupení automatického, Manson pokřtí kapelu na Marilyn Manson & The Spooky Kids.
Během roku 1991 přichází ke kapele konečně živý bubeník Sara Lee Lucas, klávesista Zsa Zsa Speck je nahrazen Stephenem Bierem Jr. Alias Madonna Wayne Gacy. Ten údajně nesáhl na klávesy dřív, než se ke kapele přidal.
V roce 1992 je už jen pod jménem Marilyn Manson nominován na ceny Kapela roku a alternativní kapela roku v hudební soutěž Slammies. Pilné koncertování po místních klubech a lokálech přiměje Trenta Reznora (frontmana kapely Nine Inch Nails) nabídnout kapele smlouvu.
Rok 1993 byl přelomový. Na hudební soutěži Slammies kapela vyhrává jednu cenu z pěti nominovaných, ale hlavně nahrává debut Portrait Of An American Family. Z kapely odchází kvůli nezvladatelným problémům s drogami basista Gidget Gein, jehož místo nahradí Twiggy Ramirez.
V roce 1994 obráží soubor Spojené státy jako předkapela Nine Inch Nails. V Salt Lake City se stává první větší skandál: Manson trhá na jevišti mormonskou bibli. Později se setkává s dr. Antonem Szandorem LaVeyem, zakladatelem satanské církve a ten jmenuje Mansona reverendem své církve. Od této doby se na každém koncertě stává nějaký ten větší nebo menší skandál. Párkrát si pobyl ve vězení (často i s Ramirezem) za obnažování se na jevišti.
V roce 1995 odchází od kapely bubeník Sara Lee Lucas, prý kvůli nepřekonatelným rozporům s frontmanem. Na jeho místo přichází vynikající bubeník Frank Kenny Wilson alias Ginger Fish. Koncem roku vychází EP Smells Like Children, na kterém jsou tři významné coververze (hlavně ta, která z kapely udělala hvězdy, Sweet Dreams Are Made Of This od Eurythimcs), několik nevýznamných remixů písní z předchozího alba a vynikající výplně", které chtě nechtě ocení každý, ne jenom fanoušek.
V roce 1996 odchází z kapely jeden z nejdůležitějších členů, kytarista Daisy Berkowitz, kterému se zřejmě nelíbilo, jakou cestou se kapela vydala. Nahrazuje ho Michael Linton, kterému Manson vybral jméno Zim Zum. Ten vyhrál konkurz na kytaristu ve velké lonkurenci, téměř 150-ti dalších kytaristů. Záhy vychází přelomové album, Antichrist Superstar, z něhož pochází zatím zřejmě největší a nejdůležitější hit The Beautiful People. Kapela se stává velkým hitem, ať už ze strany fanoušků, tak ze strany jejich rodičů a opravdových "dospělých", kteří všichni kapelu velmi rychle pohřbívali. Pódiová prezentace se velmi nápadně podobala divadelní show, přičemž mnohokrát bylo před vstupem do haly, kde se koncerty odehrávaly, zabaveno u diváků velké množství zbraní. Kacířské projevy kněžích proti Mansonovým názorům se táhnou až dodnes.
V roce 1997 vychází minialbum Remix & Repent, na kterém se objevují dva remixy písní z předchozího alba a tři skladby nahrané při živých koncertech a je opravdu co poslouchat.
Rok 1998 a další album, tentokrát ale kapela otořila o stoosmdesát stupňů a oproti předchozím, velmi hardcoreovým počinům se album Mechanical Animals stává velkým hitem ve vodách glam-rocku. Opravdoví fanoušci šíleli, ti ostatní na Mansona zanevřeli a zbytek samozřejmě znovu protestoval, tentokrát proti velkému propagování drog. Koncertování bylo asi v půlce turné přerušeno kvůli velkému vyhrožování Mansonovi smrtí. Po nahrávání alba kapelu opustil Zim Zum a nahradil ho John Lowery, bývalý kytarista Ozzyho Osbournea.
V roce 1999 se stala ta strašlivá a dodnes propíraná tragédie na Columbine High School. Z celé události byl obviněn Manson, aniž by na tom měl nějakou opravdovou zásluhu. Média a veřejnost prostě potřebovali někoho, na koho to hodit.
V roce 2000 se Manson na dlouhou dobu uzavírá doma a píše texty k novému albu Holy Wood (In The Shadow Of The Valley Of Death), které vychází na podzim. Kapela znovu otočila k jiné hudbě, tentokrát ke gothic-rocku, který je snesitelnější než hudba ze začátků. Turné Guns, God & Government Tour, jejíž zastávka byla i 11. února v pražské Paegas Aréně, se vydařilo a teď už jen čekat na nové album.
Dne 30.5. 2002 ze skupiny odchází její spoluzakladatel Jeordie White (Twiggy Ramirez). Důvodem prý bylo to, že Marilyn dával kapele novou podobu, formoval ji do nového stylu a Twiggy prý nebyl schopný se s tím ztotožnit. Proto raději kapelu sám dobrovolně opustil. Jeho nástupcem se stává Tim Skold, koproducent alba The Golden Age Of Grotesque, jež vyjde 13. května roku 2003.


http://manson.morgus.cz/pictures/kapela/kapela013.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 malá prdelková malá prdelková | 12. května 2007 v 16:19 | Reagovat

je to můj milášek i ozzy osbourne!!!

2 hej hej | 25. června 2007 v 13:08 | Reagovat

ty kurvo zasrana co si o sobe myslis? no urcite te manson bude chtit takovou kravku tlustou. pokckej zitra te deme zbit s holkama!

3 malá prdelková malá prdelková | 28. června 2007 v 20:25 | Reagovat

pro hej:   já sem se nebavila s tebou!!!!

4 mansonak mansonak | 11. září 2007 v 15:09 | Reagovat

piče zasrany

5 EMO EMO | 21. listopadu 2007 v 14:30 | Reagovat

marilyn manson je ten nej clowicek na swete je to takovy milacek mno teknete ze ne...marilyn manson is the best!!!!!!!!!!

6 Rastie Rastie | 13. září 2008 v 13:24 | Reagovat

on je upe hustý typek hej,a ma naherny hlas MM4EVER

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama