Magie svíček I

17. října 2006 v 16:37 | verča |  Magie
Magie svíček I.

Svícková magie je jedním z nejcastejších, nejjednodušších a nejbezpečnejších typu kouzlení, a proto vás s ním seznámím. Veškeré tyto návody však předpokládají, že již víte jak se vytváří čarodejnický kruh a máte alespon nejaké povedomí o magické práci.

Předcházející přípravy
Prectete si pozorne celý soubor clánku.
Rozhodnete se pro co budete kouzlit, a jaké presne prostredky užijete.
Nakupte vše potrebné a zacnete s vlastní prípravou.

Oltář
Mužete použít cokoliv s dostatecne plochým vrškem, budte tvoriví... Jako prehoz je docela vhodná bílá, protože je nejuniverzálnejší, ale pri carování za urcitým úcelem mužeme i prehoz oltáre prizpusobit - opet platí- budte kreativní! Pamatujte, že svícková magie se vetšinou provádí ve stísnených prostorech, a proto výzdobu a podobne volte co nejjednodušeji a proste, zejména svícny.
Kadidlo
Typ je prizpusobený typu kouzla, a nebo, pokud ovšem nemáte seznam bylin a príležitostí k jejich užití, zvolte proste vaši oblíbenou. Dobre se jako kuridlo osvedcil sporýš, který dodává mystickou, tajemnou atmosféru, avšak stále platí - nejste omezení! nic není vytesáno do kamene - budte tvoriví! Kuridlo (kadidlo) znázornuje Vzduch, protože stoupající kour vynáší naše tužby až k Nekonecnu... Já osobne pálím starý dobrý univerzální santal.
Príprava k rituálu
Jako základ prípravy na rituál si doprejte krásnou relaxacní koupel. Pridejte hrst morské soli k ocištení od vibrací*. Zapalte pár svícek, zhasnete svetlo a relaxujte. Zbavte svou mysl veteše nashromáždené v prubehu dne. Kapku si zavizualizujte - predstavte si jak z vás voda smývá vše zlé, nejen špínu, ale i veškeré vibrace, negativní energie a únavu... Je duležité aby mysl byla pred magickou prácí ocištena a uvolnená. Není to jako kopat zákopy.
* I pokud není cas se koupat, trošku se osprchujte a pri mytí použijte i trošku soli rozetrené po tele a pak spláchnuté, cistí to auru a je to vhodné pred jakýmkoliv rituálem.
Typy svícek
Jakýkoliv druh a typ svícky muže být pro magii použit, pokud byl rádne ocišten a posvecen k carodejnému použití. Ackoliv svíce z vcelího vosku jsou drahé (a barvené se težko shánejí), jsou vhodnejší než svícky klasické, protože jsou prírodního puvodu. a jako u každého nástroje platí, že prírodní nebo dokonce vlastnorucne vyrobené svícky mají vetší moc než bežné koupené.
Ocištení a vysvecení
Toto je velmi duležitý krok a nemel by být vypušten. Ocištení zbaví svícku všech negativních vibrací, které získala behem své dlouhé cesty od hroudy vosku až na váš oltár. Stejne jako cokoliv jiného ve vašem kruhu i svícky musí být co nejvíce ocišteny od psychických vibrací. Ponorte svícku do morské soli, a požádejte Pána a Paní aby ji požehnali. Dala by se sehnat fráze, ale lepší je když vychází prímo z vašeho srdce.
Pomazání svícek
Toto je stejne duležitý krok jako každý jiný, a je již prímou soucástí samotného rituálu. Použijte takový olej jako uznáte za vhodné, a nebo jej prizpusobte cíli kouzla. doporucovaný je napríklad lotosový vonný olejícek, ale nic vás nezavazuje ani není kázáno... Duležitý je smer potírání svíce. Aby jste neco privolali, chcete-li neco získat, namažte svíci smerem od vrcholu ke stredu a potom od spodku ke stredu. Pro zapuzení cehokoliv natírejte olej od stredu svícky smerem k obema jejím koncum. nikdy nemažte svícku tam a zpet, nebot to oslabuje zámer. Sklepnete zbytek oleje na místo svého tretího oka a hrudní kost. A pak reknete toto:
"Ocištuji tuto svíci ve jménu Pána a Paní. Necht horí se silou a posláním svetla."
Pak uvedte svuj zámer ci úcel svíce.
Rytí
Pokud ryjete do svíce rýhy použijte athame (pokud je težké, pujde to hur, tak se hlavne neporežte…) Smery pro použití jsou shodné s potíráním. Rýhy musí být co nejvíce rovnobežné a nesmí se krížit. tato cást je zcela nepovinná a je používána spíše zrídka.
Lze také do svíce vyrýt runovou symboliku vašeho prání, podle nejaké knížky o runách, také vaše magické jméno, nebo treba i obrázek (symbol) toho, po cem toužíte. Fantasii se meze nekladou.
thanx: Eurik Podhorský
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama